Īru solo jeb individuālās dejas var iedalīt divās lielās grupās atkarībā no tā, kādi apavi dejai piemēroti: cietās stepa kurpes vai mīkstās kurpes.
Mīkstās kurpes tiek izmantotas dejās: reel, slip jig, light jig un single jig.
Cietās stepa kurpes tiek izmantotas dejās: hornpipe, treble jig, treble reel un tradicionālajās set dejās.
Senā stepa deja
Senā stepa deja vēsturiski ir cēlusies no īru tautas piesitienu dejas, kas tika dejota īru tradicionālās mūzikas pavadījumā un turpināja attīstīties cieši kopā ar tautas mūzikas attīstību.
Šai stepa dejai ir raksturīgi pēdas piesitieni, atbrīvotas rokas un ķermeņa augšējā daļa, piesitieni tiek izdejoti ļoti tuvu grīdai, dejotājam improvizējot, sevi izpaužot un uztverot mūzikas pavadījumu, pieskaņojoties tam.
Šīs stepa dejas tehniskais izpildījums nav sarežģīts, un šī deja ir demokrātiska visām vecuma grupām, tā tiek dejota gan mājās, gan publiskās izklaides vietas - krogos un citur. Mūsdienās šī deja tiek pasniegta dažādos deju kursos un mācību praksēs, arī ārpus Īrijas - ASV un Austrālijā!
Céilí deja
Céilí deja ir ļoti populāra gan pašā Īrijā, gan ārpus tās. Dejas izpildījumā var tikt iesaistīts neierobežots dejotāju pāru skaits, kas parasti dejo rindā vai dejojot izveido apli.
Šai dejai ir raksturīgs ļoti ātrs temps, un tā ir viena no sarežģītākajām īru dejām.
Kopumā pastāv 30 céilí deju veidi, kurus Īru deju asociācija ir oficiāli atzinusi par īru tautas deju paveidiem.
Set deja
Šī ir tradicionāla īru tautas deja, kas balstās uz franču kadriļas pamata. Parasti tiek izpildīta četros pāros, dejojot dažādās figūrās. Šai dejai tiek piemērota visdažādākā īru mūzika, piemēram, reel, jig, slide vai polka. Šīs dejas parasti nav sarežģītas, taču jāpiebilst, ka ir dažādas šīs dejas variācijas un katrai deju skolai ir savs individuāls skatījums un dejas pasniegšanas veids.
Stepa deja
Stepa deja, kādu mēs to zinām šodien, ir cēlusies no īru senās stepa dejas. Īrijā ir sastopamas vairākas šīs dejas formas.
Stepa deja tiek primāri izpildīta dažādos deju konkursos, publiskās uzstāšanās reizēs un citos oficiālos pasākumos.
Reel, jig, hornpipe
Termini „rīls”, „džiga”, „slip džiga”, „hornpaips” vienlaikus apzīmē gan deju veidu, gan mūzikas stilu. Rīla taktsmērs ir 3/4 vai 4/4. Džigas taktsmērs - 6/8.
Sacensībās izmanto 3 dažādu veidu džigas: vieglo džigu (light jig), solo džigu (single jig) un trebldžigu (treble jig) vai dubultdžigu (double jig).
Līdzīgi atšķiras vieglās un solo džigas - dejas mīkstos apavos; dubultdžiga - deja cietos apavos un pavadījumā ātrākā tempā.
Slīdošā džiga (slip-jig) ir 9/8 taktsmērā, tiek dejota mīkstos apavos un to uzskata par visvieglāko un graciozāko deju.
Hornpaipa taktsmērs ir 2/4 vai 4/4 ar raksturīgu piesitienu vai punktētu ritmu, to dejo cietos apavos.
Soļu zīmējums parasti ir individuāls katrai deju skolai un mācekļi to rūpīgi izstrādā. Visas dejas balstās uz vieniem un tiem pašiem pamatelementiem, bet katra deja ar savu individuālo deju skolas horeogrāfiju ir unikāla, un deju pasniedzēji nemitīgi izgudro jaunas dejas. Šī iemesla dēļ Īru deju komisija ir noteikusi, ka sacensību laikā ir aizliegts veidot videoierakstu.